Położenie:
Nasza baza znajduje się na Mazurach a dokładnie nad jeziorem Sawinda Wielka w miejscowości Czerwonka koło Ełku.

Charakterystyka bazy:
Kwatera składa się z obiektów budowanych specjalnie na okres działania bazy w tym namiotów typu NS (10 osobowych). Jesteśmy w stanie jednocześnie stworzyć obozowisko dla około 150 osób. Infrastruktura obozu zbudowana jest w większości z żerdzi drewnianych. Dysponujemy kompletem narzędzi obozowych potrzebnych do prowadzenia prac kwatermistrzowskich oraz zajęć związanych z majsterkami czy pionierką obozową. Korzystać z nich mogą wszyscy obozujący. Po zakończeniu akcji letniej sprzęt przechowywany jest w budynku gospodarczym na skraju bazy.

Wyposażenie bazy:
– Kuchnia – na terenie obozu znajduje się kuchnia wyposażona
w ceglany piec oraz kuchnię polową ( tzw. „parnik” do grzania ciepłej wody użytkowej ). Wyżywienie zapewnia zawodowa obsada kuchni.
– Stołówka z urokliwym widokiem na jezioro położona jest w jego bezpośrednim sąsiedztwie . Może być ona również wykorzystywana do prowadzenia zajęć programowych.
– Umywalnie – osobno dla chłopców i dziewczyn
– Kąpielisko 50m od obozu wraz z własnym ratownikiem WOPR
– Kompletna infrastruktura żeglarska wraz ze sprzętem asekuracyjnym
– Na terenie obozowiska opiekę medyczną zapewnia wykwalifikowana pielęgniarka (24h/7)
– Namioty typu jurta do prowadzenia kominków i zajęć programowych
– Oferujemy osobne miejsca na podobozy

W bazie znajdują się miejsca umożliwiające stworzenie kilku (4-6) niezależnych podobozów. Ponadto dysponujemy drewnem do wykonywania odpowiedniej infrastruktury (pionierka i zdobnictwo). W odległości 200m od obozu znajdują się boiska do gry w piłkę nożną oraz do gry w piłkę siatkową. W okolicy znajdują się miejsca umożliwiające organizację ognisk harcerskich.
.
Baza znajduje się na Pojezierzu Ełckim co daje możliwości organizacji wędrówek czy
wycieczek do takich miejsc jak:
– Wilczy szaniec
– Puszcza Borecka
– Puszcza Augustowska
– Giżycko czy inne miejscowości na Głównym Szlaku Mazurskim

Sprzęt żeglarski:
Od wielu lat Szczep Czerwonych Maków jest ściśle związany z żeglarstwem. Dysponujemy własną kadrą żeglarską oraz bazą sprzętu. Od lat szkolimy młode pokolenia z zakresu podstaw żeglarstwa na poziomie uprawnień żeglarza jachtowego. Obecnie dysponujemy sprzętem, który daje możliwość zajęć żeglarskich dla równocześnie 65 osób. Zajęcia żeglarskie odbywają się pod okiem doświadczonej kadry żeglarskiej uczestnicy znajdujący się na wodzie wyposażeni zostają w sprzęt asekuracyjny w postaci certyfikowanych kamizelek. Dużą uwagę przykładamy do bezpieczeństwa na wodzie oraz do jakości sprzętu na którym pływamy.
Nasza flota:
– Jachty klasy „Omega” drewniana o konstrukcji słomkowej – 4 sztuki
– Bez-4 – Jacht kabinowy laminowany
– Jachty typu „Mak 303” konstrukcja sklejkowa – 6 sztuk
– Jachty typu „Optymista” – 4 sztuki
– Kajaki turystyczne, konstrukcja laminatowa – 12 sztuk

Oferta:
Nasza oferta skierowana jest do szczepów i drużyn harcerskich szukających urokliwego miejsca stwarzającego możliwości przeprowadzenia ciekawych zajęć oraz spędzenia udanych wakacji. W razie zainteresowania naszą ofertą szczegóły odnośnie kosztów jak i organizacji wspólnego obozu ustalamy indywidualnie w zależności od ilości uczestników oraz czasu pobytu w naszej bazie.

Kontakt w zakładce „O stowarzyszeniu”.